  • 400MSP4R1BLKM2RE
400MSP4R1BLKM2RE
advertisement
Manufacturer No:
400MSP4R1BLKM2RE
HK JDW NO:
239-400MSP4R1BLKM2RE
Package:
Datasheet:
400MSP4R1BLKM2RE
Description:
Quantity:
In Stock : 142
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
400MSP4R1BLKM2RE
    Through Hole
  • Housing Material
    Stainless Steel
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2002
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Current Rating
    400mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    8.13mm
  • Body Breadth
    5.08 mm
  • Switch Function
    Mom-Off-Mom
  • Contact Current(DC)-Max
    0.02A
  • Contact Current(AC)-Max
    0.02A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .02A@20VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .02A@20VDC
  • Body Height
    8.43mm