  • 400AWMSP1R1BLKM6QE
400AWMSP1R1BLKM6QE
advertisement
Manufacturer No:
400AWMSP1R1BLKM6QE
HK JDW NO:
239-400AWMSP1R1BLKM6QE
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 263
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
400AWMSP1R1BLKM6QE
    Silver
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    400A
  • Published
    2002
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Orientation
    Right Angle
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Current(DC)-Max
    3A
  • Contact Current(AC)-Max
    3A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    3A@120VAC
  • Actuator Marking
    No Marking
  • Height
    8.43mm
  • Length
    8.13mm
  • Width
    5.08mm