  • 3VA1202507
3VA1202507
advertisement
Manufacturer No:
3VA1202507
HK JDW NO:
732-3VA1202507
Package:
Datasheet:
3VA1202507
Description:
BATTERY CHG 120VAC 12VDC @ 300MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3VA1202507
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    345g
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    1.89Lx2.20W x 1.97 H 48.00mmx56.00mmx50.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Type
    Wall Mount
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Approval Agency
    UL
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Battery Chemistry
    Lead Acid
  • Number of Cells
    1
  • Battery Cell Size
    12V
  • Charge Current - Max
    300mA
  • Voltage - Nominal
    12V
  • Height
    50.038mm
  • Length
    48.006mm
  • Width
    55.88mm