  • 3RT20242AC24
3RT20242AC24
advertisement
Manufacturer No:
3RT20242AC24
HK JDW NO:
17718-3RT20242AC24
Description:
CONTACTOR S0 12A 24VAC 2NO/2NC S
Step5Bar-code shipping tag
3RT20242AC24
  • Coil Voltage
    24VAC
  • Switching Voltage
    690VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    20.4 VAC
  • Contact Rating (Current)
    12 A
  • Coil Power
    67VA
  • Must Release Voltage
  • Features
    Auxiliary Contacts
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C