  • 3RM12012AA14
3RM12012AA14
advertisement
Manufacturer No:
3RM12012AA14
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-3RM12012AA14
Package:
Datasheet:
Description:
HYBD REV STARTER 0.1-0.5A 110-23
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3RM12012AA14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C
  • Series
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    110 ~ 230VAC/DC
  • Interface
  • Current - Output
    0.5A
  • Voltage - Load
    48 ~ 500V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Motor Starter, Reversible
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    120 W