  • 3RA21201JD240AP6
3RA21201JD240AP6
advertisement
Manufacturer No:
3RA21201JD240AP6
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-3RA21201JD240AP6
Package:
Datasheet:
Description:
STARTER DOL FB S0 7-10A 240VAC S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3RA21201JD240AP6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 60°C
  • Series
    SIRIUS
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    240VAC
  • Interface
  • Current - Output
    8.5A
  • Voltage - Load
    690V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Motor Starter
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    5590 W