  • 3PCR-10-008
3PCR-10-008
advertisement
Manufacturer No:
3PCR-10-008
HK JDW NO:
792-3PCR-10-008
Package:
Datasheet:
3PCR-10-008
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel; Through Hole Barrier Block PC Pin #3, Buchanan 0.250 6.35mm 3 Wall (Tri) 10 Circuits Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 374
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
3PCR-10-008
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis, Panel; Through Hole
  • Material - Insulation
    Thermoplastic
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    #3, Buchanan
  • Published
    2011
  • Feature
    Flange
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    300V
  • Additional Feature
    POLYPROPYLENE, 94V-0
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Pitch
    0.250 6.35mm