  • 3M RP62 CIRCLE-0.75
3M RP62 CIRCLE-0.75"-250
advertisement
Manufacturer No:
3M RP62 CIRCLE-0.75"-250
HK JDW NO:
2-3M RP62 CIRCLE-0.75"-250
Step5Bar-code shipping tag
3M RP62 CIRCLE-0.75"-250
  • Series
    VHB™ RP62
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Shipment
  • Backing, Carrier
    Acrylic Foam
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Temperature Range
    200°F 93°C Max
  • Width
    0.75 19.05mm 3/4dia
  • Thickness
    0.0620 62.0mils 1.575mm
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
3M RP62 0.75
3M RP62 0.75" X 10"-25
3M RP62 0.75" X 10"-25