  • 3M AB5100HF 2.06 X 7.25-5
3M AB5100HF 2.06 X 7.25-5
advertisement
Manufacturer No:
3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5
Package:
Description:
3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5 datasheet pdf and RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials product details from 3M (TC) stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5 Overview
3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5 Features
Absorbing Sheet
AB5100HF series
3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5 Applications
There are a lot of 3M (TC) 3M AB5100HF 2.06" X 7.25"-5 RFI & EMI Materials applications.
  • Internet of Things
  • Power Amplifier
  • Power management
  • Thermostats
  • Industrial Logger
  • LoT applications
  • Transmit
  • Smart Energy
  • Automotive
  • Security Systems
Step5Bar-code shipping tag
3M AB5100HF 2.06 X 7.25-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Length
    7.250 184.15mm
  • Width
    2.060 52.32mm
  • Thickness - Overall
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Polymer Resin, Metal Flakes
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C