  • 3M 8997 CIRCLE-0.125-2000
3M 8997 CIRCLE-0.125-2000
advertisement
Manufacturer No:
3M 8997 CIRCLE-0.125"-2000
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3M 8997 CIRCLE-0.125"-2000
Package:
Description:
POLY TAPE 0.1250" ROLL OF 2000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3M 8997 CIRCLE-0.125-2000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Series
    8997
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Shelf Life
    24 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    60°F~80°F 16°C~27°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100