  • 3M 501FL CIRCLE-0.500
3M 501FL CIRCLE-0.500"-2000
advertisement
Manufacturer No:
3M 501FL CIRCLE-0.500"-2000
HK JDW NO:
2-3M 501FL CIRCLE-0.500"-2000
Step5Bar-code shipping tag
3M 501FL CIRCLE-0.500"-2000
  • Series
    501FL
  • Color
    Clear
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    60°F~80°F 16°C~27°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene-Terephthalate (PET)
  • Tape Type
    Laminating
  • Width
    0.50 12.70mm 1/2dia
  • Thickness
    0.0030 3.0mils 0.076mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0010 1.0mils 0.025mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0020 2.0mils 0.051mm
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 438 2 X 6-25
3M 438 2 X 6-25
3M 4926 1.5
3M 4926 1.5" X 5"-25
3M 4926 1.5" X 5"-25