  • 3M 467MP 2.5CMX0.5CM-500
3M 467MP 2.5CMX0.5CM-500
advertisement
Manufacturer No:
3M 467MP 2.5CMX0.5CM-500
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3M 467MP 2.5CMX0.5CM-500
Package:
Description:
3M 467MP ADHESIVE TRANSFER TAPE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3M 467MP 2.5CMX0.5CM-500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Series
    467MP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shelf Life
    18 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Temperature Range
    -40°F~300°F -40°C~149°C
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25