  • 3G3MX2-AB015
3G3MX2-AB015
advertisement
Manufacturer No:
3G3MX2-AB015
HK JDW NO:
607-3G3MX2-AB015
Description:
MX2 Inverter Drive 1.5 kW,1-Phase In,200 - 240 V ac,8 A,1000Hz Out
Step5Bar-code shipping tag
3G3MX2-AB015
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    3.9lbs 1.8kg
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2009
  • Series
    MX2
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Current - Output
    8A
  • Voltage - Load
    240V
  • Wattage - Load
    1.5kW