  • 3G3MX-AE015
3G3MX-AE015
advertisement
Manufacturer No:
3G3MX-AE015
HK JDW NO:
607-3G3MX-AE015
Package:
Datasheet:
3G3MX-AE015
Description:
Drive,Sensorless Vector,1-Phase,240VAC,2.0HP,8.0A,RS-485/Modbus,PID,IP20
Step5Bar-code shipping tag
3G3MX-AE015
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Weight
    4lbs 1.8kg
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2008
  • Series
    MX
  • Part Status
    Obsolete
    Module
  • Power Rating
    1.5kW
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Current Rating
    8A
  • Frequency
    400Hz
  • Approval Agency
    CE, EN, UL
  • Output Voltage
    240V
  • Current - Output
    8A
  • Voltage - Load
    240V
  • Wattage - Load
    1.5kW