  • 3G3DV-E4185-B001
3G3DV-E4185-B001
advertisement
Manufacturer No:
3G3DV-E4185-B001
HK JDW NO:
607-3G3DV-E4185-B001
Package:
Datasheet:
Description:
VARI FREQ DRIVE 34A 460V LOAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3G3DV-E4185-B001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    52lbs 23.6kg
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Published
    2011
  • Series
    3G3DV
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    460VAC
  • Current - Output
    34A
  • Voltage - Load
    460V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    18.5kW