  • 3CIRCLE-10-GM110
3CIRCLE-10-GM110
advertisement
Manufacturer No:
3CIRCLE-10-GM110
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3CIRCLE-10-GM110
Package:
Datasheet:
3CIRCLE-10-GM110
Description:
TAPE GRIP MAT BLACK 3" DIA 10PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3CIRCLE-10-GM110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    GM110
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    160°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Usage
    Gripping
  • Backing, Carrier
    Nylon Knit
  • Tape Type
    Gripping Material
  • Temperature Range
    -40~160°F -40°C~71°C
  • Width
    3.00 76.20mm Dia
  • Thickness
    0.0330 33.0mils 0.840mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 966 2" X 9.25"-50
3M 966 2" X 9.25"-50
8902-5 X 6-50
8902-5 X 6-50
LS854-10G
LS854-10G
3M RP62 0.75
3M RP62 0.75" X 10"-25
3M RP62 0.75" X 10"-25