  • 37PR50KLF
37PR50KLF
advertisement
Manufacturer No:
37PR50KLF
HK JDW NO:
860-37PR50KLF
Package:
Datasheet:
37PR50KLF
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
37PR50KLF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 37PR50KLF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2006
  • Series
    37
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.453 x 0.346 Face x 0.354 H 11.50mmx8.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W