  • 37F4-AB2-AC1
37F4-AB2-AC1
advertisement
Manufacturer No:
37F4-AB2-AC1
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-37F4-AB2-AC1
Package:
Datasheet:
37F4-AB2-AC1
Description:
Keypad 12 Key 2000mA 24VAC 24VDC 5N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
37F4-AB2-AC1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Rear
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2005
  • Series
    37F
  • Feature
    Anti-Vandal
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Depth
    78mm
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Output Type
    Matrix
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Switch Type
    Piezo
  • Operating Force
    5 N
  • Contact Rating @ Voltage
    2A @ 24VAC/DC
  • Legend
    Telephone Format (Horizontal)
  • Number of Switches
    12
  • Key Type
    Metal
  • Matrix (Columns x Rows)
    3 x 4
  • Legend Type
    Fixed
  • Operational Life
    50,000,000 Cycles
  • Key Color
    Silver
  • Legend Color
    Black
  • Height
    9mm
  • Length
    97mm