  • 37F1-BB2-AP1
37F1-BB2-AP1
advertisement
Manufacturer No:
37F1-BB2-AP1
HK JDW NO:
330-37F1-BB2-AP1
Package:
Datasheet:
37F1-BB2-AP1
Description:
Keypad 16 Key 2000mA 24VAC 24VDC 5N
Step5Bar-code shipping tag
37F1-BB2-AP1
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2005
  • Series
    37F
  • Termination Style
    Pin Header
  • Contact Rating @ Voltage
    2A @ 24VAC/DC
  • Height
    9mm
  • Length
    73mm