  • 3765-144MX132M
3765-144MX132M
advertisement
Manufacturer No:
3765-144MX132M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-3765-144MX132M
Package:
Datasheet:
Description:
TAPE LABEL PROTECTION 144MMX132M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3765-144MX132M
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2003
  • Series
    Tartan™ 3765
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    220°C
  • Min Operating Temperature
    40°C
  • Color
    Clear
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Backing, Carrier
    Polypropylene Film
  • Tape Type
    Label Protection
  • Temperature Range
    40~220°F 4°C~104°C
  • Length
    432' 132m 144 yds
  • Width
    5.67 144.00mm
  • Thickness
    0.0015 1.5mils 0.038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25