  • 371-TAN-48MMX100M
371-TAN-48MMX100M
advertisement
Manufacturer No:
371-TAN-48MMX100M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-371-TAN-48MMX100M
Package:
100
Datasheet:
Description:
TAPE BOX SEALING 1.89"X 109.3YD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
371-TAN-48MMX100M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Box
  • Package / Case
    100
  • Weight
    8.953913kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2013
  • Series
    Scotch® 371
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Tan
  • Usage
    Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polypropylene Film
  • Tape Type
    Box Sealing
  • Length
    328' 100m 109.3 yds
  • Width
    1.89 48.00mm
  • Thickness
    0.0019 1.9mils 0.048mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25