  • 3640Y1K20474KXRWS3
3640Y1K20474KXRWS3
advertisement
Manufacturer No:
3640Y1K20474KXRWS3
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-3640Y1K20474KXRWS3
Package:
3640 (9110 Metric)
Description:
StackiCap™ 0.47μF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.362Lx0.417W 9.20mmx10.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
3640Y1K20474KXRWS3
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    3640 (9110 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    StackiCap™
  • Size / Dimension
    0.362Lx0.417W 9.20mmx10.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    0.47μF
  • Thickness (Max)
    0.177 4.50mm