  • 3640AC224KA1BE
3640AC224KA1BE
advertisement
Manufacturer No:
3640AC224KA1BE
HK JDW NO:
66-3640AC224KA1BE
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
3640AC224KA1BE
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    10.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Custom Capabilities
    Uncoated/Epoxy Coated N, L, J Leads
  • Height
    2.54mm
  • Length
    9.144mm
  • Width
    10.16mm
  • Thickness
    2.54mm