  • 35ST155M3225X
35ST155M3225X
advertisement
Manufacturer No:
35ST155M3225X
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-35ST155M3225X
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 1.5μF Film Capacitor ±20% 1210 (3225 Metric) Solder Pads 35V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
35ST155M3225X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm