  • 35601K3FT
35601K3FT
advertisement
Manufacturer No:
35601K3FT
HK JDW NO:
792-35601K3FT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
3560, CGS Series, Thick Film, 1.3kOhm, 6W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12580
Step5Bar-code shipping tag
35601K3FT
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    3560, CGS
  • Size / Dimension
    0.457Lx0.270W 11.60mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±1%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    6W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm