  • 35506R8JT
35506R8JT
advertisement
Manufacturer No:
35506R8JT
HK JDW NO:
792-35506R8JT
Description:
3550, CGS Series, Thick Film, 6.8Ohm, 5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 407
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
35506R8JT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.197W 11.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm