  • 3550360KFT
3550360KFT
advertisement
Manufacturer No:
3550360KFT
HK JDW NO:
792-3550360KFT
Description:
3550, CGS Series, Thick Film, 360kOhm, 5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2000
Step5Bar-code shipping tag
3550360KFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.197W 11.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    360kOhm
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm