  • 35406M8FT
35406M8FT
advertisement
Manufacturer No:
35406M8FT
HK JDW NO:
792-35406M8FT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
3540, CGS Series, Thick Film, 6.8MOhm, 4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10007
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35406M8FT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3540, CGS
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm