  • 35402M4FT
35402M4FT
advertisement
Manufacturer No:
35402M4FT
HK JDW NO:
792-35402M4FT
Description:
3540, CGS Series, Thick Film, 2.4MOhm, 4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14038
Step5Bar-code shipping tag
35402M4FT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.4MOhm
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm