  • 353SB3I14CR
353SB3I14CR
advertisement
Manufacturer No:
353SB3I14CR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-353SB3I14CR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
353SB3I14CR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
353SB3I14CR
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    353
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    14.318MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm