  • 3522560KFT
3522560KFT
advertisement
Manufacturer No:
3522560KFT
HK JDW NO:
792-3522560KFT
Datasheet:
3522560KFT
Description:
3522, CGS Series, Thick Film, 560kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
3522560KFT
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    560kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm