  • 352120KFT
352120KFT
advertisement
Manufacturer No:
352120KFT
HK JDW NO:
792-352120KFT
Datasheet:
352120KFT
Description:
FIXED RESISTOR 3521, CGS Series, Thick Film, 20kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
352120KFT
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    3521, CGS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm