  • 35203R3JT
35203R3JT
advertisement
Manufacturer No:
35203R3JT
HK JDW NO:
792-35203R3JT
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
35203R3JT
Description:
FIXED RESISTOR 3520, CGS Series, Thick Film, 3.3Ohm, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 1238
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35203R3JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3520, CGS
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm