  • 35026R8FT
35026R8FT
advertisement
Manufacturer No:
35026R8FT
HK JDW NO:
792-35026R8FT
Datasheet:
35026R8FT
Description:
3502, CGS Series, Thick Film, 6.8Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2335
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
35026R8FT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm