  • 350256RFT
350256RFT
advertisement
Manufacturer No:
350256RFT
HK JDW NO:
792-350256RFT
Datasheet:
350256RFT
Description:
3502, CGS Series, Thick Film, 56Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3692
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
350256RFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm