  • 3502240RFT
3502240RFT
advertisement
Manufacturer No:
3502240RFT
HK JDW NO:
792-3502240RFT
Datasheet:
3502240RFT
Description:
3502, CGS Series, Thick Film, 240Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2387
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
3502240RFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm