  • 35021K8FT
35021K8FT
advertisement
Manufacturer No:
35021K8FT
HK JDW NO:
792-35021K8FT
Datasheet:
35021K8FT
Description:
3502, CGS Series, Thick Film, 1.8kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9631
Step5Bar-code shipping tag
35021K8FT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm