  • 34D218H035JT7
34D218H035JT7
advertisement
Manufacturer No:
34D218H035JT7
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-34D218H035JT7
Package:
Axial, Can
Datasheet:
34D218H035JT7
Description:
34D 2100μF Capacitor -10% +100% Bulk Through Hole 3.269A 1.000Diax3.625L 25.40mmx92.08mm Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
34D218H035JT7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    34D
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.000Diax3.625L 25.40mmx92.08mm
  • Tolerance
    -10% +100%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    2100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Ripple Current
    3.269A
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.269A @ 120Hz
  • Length
    92.075mm