  • 34ASP17T7M2RT
34ASP17T7M2RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP17T7M2RT
HK JDW NO:
330-34ASP17T7M2RT
Package:
Datasheet:
34ASP17T7M2RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP17T7M2RT
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    PC Mount, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Insulation Material
    DIALLYL PHTHALATE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2015
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    16.51mm
  • Body Breadth
    12.7 mm
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 11.91mm Dia
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Mechanical Life
  • Bushing Thread
    15/32-32
  • Bushing Length
    0.448 inch
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VDC
  • Body Height
    10.541mm
  • Length - Termination
    0.25 inch
  • Actuator Length
    12.37mm