  • 34ASP13B4M7RT
34ASP13B4M7RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP13B4M7RT
HK JDW NO:
330-34ASP13B4M7RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP13B4M7RT
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole, Vertical
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    34A
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Breadth
    6.858 mm
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    5
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VDC
  • Length
    6.86mm
  • Body Height
    20.32mm
  • Actuator Length
    13.97mm