  • 34ASP13B3M7RT
34ASP13B3M7RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP13B3M7RT
HK JDW NO:
330-34ASP13B3M7RT
Package:
Datasheet:
34ASP13B3M7RT
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Step5Bar-code shipping tag
34ASP13B3M7RT
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    PC Mount, Panel, Vertical
  • Mounting Type
    Panel Mount, Right Angle, Vertical
  • Insulation Material
    DIALLYL PHTHALATE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2015
  • Series
    34A
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    6.858 mm
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 6.35mm Dia
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Mechanical Life
  • Bushing Thread
    1/4-40
  • PCB Hole Count
    5
  • Bushing Length
    0.28 inch
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VDC
  • Body Height
    20.32mm
  • Length - Termination
    0.125 inch
  • Actuator Length
    15.75mm