  • 34ASP12B4V3RT
34ASP12B4V3RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP12B4V3RT
HK JDW NO:
330-34ASP12B4V3RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP12B4V3RT
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Stainless Steel
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2011
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Depth
    8.13mm
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Breadth
    8.128 mm
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Sealing
    EPOXY
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    7
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VDC
  • Length
    16.26mm
  • Body Height
    16.002mm
  • Actuator Length
    5.08mm