  • 34ASP12B1M7QT
34ASP12B1M7QT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP12B1M7QT
HK JDW NO:
330-34ASP12B1M7QT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP12B1M7QT
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Brackets, Panel, Vertical
  • Mounting Type
    Panel Mount, Right Angle, Vertical
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2011
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Current Rating
    5A
  • Voltage - Rated AC
    125V
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 6.35mm Dia
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Throw Configuration
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Illumination Type
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    1/4-40
  • Actuator Length
    5.08mm