  • 34ASP11B2V2RT
34ASP11B2V2RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP11B2V2RT
HK JDW NO:
330-34ASP11B2V2RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP11B2V2RT
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Insulation Material
    DIALLYL PHTHALATE
  • Housing Material
    STAINLESS STEEL
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2011
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    15.748mm
  • Body Breadth
    8.128 mm
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Sealing
    EPOXY
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    7
  • Bushing Length
    0.35 inch
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VDC
  • Body Height
    11.684mm
  • Length - Termination
    0.185 inch
  • Actuator Length
    10.41mm