  • 34ASP11B1M1RT
34ASP11B1M1RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP11B1M1RT
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-34ASP11B1M1RT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
34ASP11B1M1RT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Actuator Length
    10.41mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Material
    Gold, Silver
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    34A
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    2
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Approval Agency
    UL
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 6.35mm Dia
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Sealing
    EPOXY TERMINAL SEALED
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Number of Poles
    1
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Contact Current Rating
    400mA