  • 34ADP1NM6RT
34ADP1NM6RT
advertisement
Manufacturer No:
34ADP1NM6RT
HK JDW NO:
330-34ADP1NM6RT
Package:
Datasheet:
34ADP1NM6RT
Step5Bar-code shipping tag
34ADP1NM6RT
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2015
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
    40,000 Cycles
  • Throw Configuration
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Illumination Type
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    16.26mm