  • 3386R-1-205LF
3386R-1-205LF
advertisement
Manufacturer No:
3386R-1-205LF
HK JDW NO:
103-3386R-1-205LF
Package:
Datasheet:
3386R-1-205LF
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3386R-1-205LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.190 H 9.53mmx9.53mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    9.53mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    5.97mm
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    4.826mm