  • 3386P-DF6-501LF
3386P-DF6-501LF
advertisement
Manufacturer No:
3386P-DF6-501LF
HK JDW NO:
103-3386P-DF6-501LF
Package:
Datasheet:
3386P-DF6-501LF
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3386P-DF6-501LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.190 H 9.53mmx9.53mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    4.826mm
  • Length
    9.525mm
  • Width
    9.525mm