  • 334MMR400K
334MMR400K
advertisement
Manufacturer No:
334MMR400K
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-334MMR400K
Package:
Radial
Datasheet:
334MMR400K
Description:
MMR 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 8642
Step5Bar-code shipping tag
334MMR400K
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    MMR
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.276W 18.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm