  • 3329U-1-500RLF
3329U-1-500RLF
advertisement
Manufacturer No:
3329U-1-500RLF
HK JDW NO:
103-3329U-1-500RLF
Package:
Datasheet:
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4 RD TRIMPOT 50uH ST CERMET
Step5Bar-code shipping tag
3329U-1-500RLF
  • Subcategory
    POTENTIOMETER
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Trimmer Pot
  • Base Part Number
    3329U
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
    240 deg
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    6.35mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.250 H 6.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W